reklam
reklam

Mediterranean 5N1K

Bakan Lütfi Elvan: Kapımız tamamıyla açık olacak

Bakan Lütfi Elvan: Kapımız tamamıyla açık olacak
2.232
18 Kasım 2020 - 20:15

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, ekonomideki hedeflerini “makroekonomik istikrar, finansal istikrar ve fiyat istikrarını sağlamak” olarak açıkladı.

 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile birlikte önümüzdeki günlerde iş dünyasının temsilcilerini ziyaret edeceğini belirten Elvan, Bankalar Birliği ve özel bankaların yöneticileri ile de görüşeceklerini söyledi. Lütfi Elvan, daha önce başkanı olduğu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının bütçe sunumunu yaparken, milletvekillerinin eleştiri ve sorularına yanıt verdi. Milletvekillerinin Elvan’a en çok yönelttiği soru eski Bakan Berat Albayrak’ın Varlık Fonu’ndan ayrılıp ayrılmayacağı oldu. Elvan bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı. Bakanın daha sonra yazılı yanıt verme hakkı da bulunuyor. Komisyonda ekonomideki hedeflerini anlatan Elvan, “hukuk güvenliği” konusunda yapılacak çalışma için Adalet Bakanı Gül ile yapacakları ziyaretlere ilişkin de bilgi verdi.

Ekonominin adil ve şeffaf bir hukuk devletiyle büyüyebileceğini kaydeden Elvan, bu çerçevede atılacak adımları şöyle anlattı:

“Önümüzdeki günlerde Adalet Bakanımızla birlikte sivil toplum kuruluşlarımızla, iş dünyamızla bir araya geleceğiz, TOBB’la bir araya geleceğiz, TÜSİAD’la bir araya geleceğiz, MÜSİAD’la bir araya geleceğiz. DEİK’le, TİM’le ve benzeri tüm kuruluşlarla bir araya geleceğiz , dinleyeceğiz hukuk alanında ve diğer alanlarda Abdulhamit Gül Bey ile birlikte dinleyeceğiz. Ve ne tür sorunlar yaşıyorlar, uygulamada ne tür sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar bunları teker teker konuşacağız, tartışacağız, ortak bir akılla yapılması gereken düzenlemeleri yapacağız arkadaşlar, istişareye sonuna kadar açık olacağız, bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Ve hiçbir insanımızın, hiçbir vatandaşımızın kafasının arkasında en ufak bir kaygı olmasın. Kapılarımız yirmi dört saat tamamıyla açık olacak bunu özellikle ifade ediyorum.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © 2018 - Mediterranean Press Group. Haber ve makale içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

    buy Instagram views