reklam
reklam

Mediterranean 5N1K

İngiltere’de 4 çocuk FIFA oyunuyla hesapları boşalttı

İngiltere’de 4 çocuk FIFA oyunuyla hesapları boşalttı
9.469
09 Temmuz 2019 - 15:32

İngiltere’de 4 çocuk, birkaç hafta içinde Nintendo Switch oyun konsolunda futbol oyunu FIFA’da oyuncu özellikleri satın almak için yaklaşık 550 sterlin (4 bin TL) harcadı.

FIFA oyununda, özel oyuncular paket halinde alınabiliyor ancak satın alınan paketin içeriği sadece ödeme tamamlandıktan sonra görülüyor. Çocukların babası Thoms Carter, başta çocukları için 8 sterlinlik (56 TL) bir paket satın aldı, ancak çocukların alışverişin nasıl yapıldığını gördüğünü fark etmedi. Carter, çocuklara oyun konsolunu “süresiz” yasakladığını söyledi. Nintendo, harcamayı tamamen geri vermeyi kabul etti ve satın alınan oyuncu özelliklerini de geri aldı.

FIFA oyuncu Electronic Arts şirketi tarafından geliştirilip, satılıyor ama ödemeler ailenin Nintendo hesabı üzerinden yapılıyor. Nintendo, yorum taleplerine yanıt vermedi. İngiltere’nin Hampshire bölgesinde yaşayan Carter, çocukların Nintendo hesabına erişimini kısıtlamak için tüm önlemleri almadığını kabul etti. Hesapta PIN numarası yoktu ve elektronik postayla gönderilen faturalar, Carter’ın artık kulanmadığı bir adrese geliyordu. Carter “Çocukların bunu yapacağı hiç aklıma gelmemişti” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © 2018 - Mediterranean Press Group. Haber ve makale içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

    buy Instagram views

    %d blogcu bunu beğendi: