reklam
reklam

Mediterranean 5N1K

TÜROB: Destekler yararlı ve devam etmeli

TÜROB: Destekler yararlı ve devam etmeli
4.103
02 Ağustos 2020 - 14:44

Konaklama sektöründe KDV oranlarının yüzde 1’e düşürülmesine ilişkin açıklama yapan Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin, “Desteklerin uzun süreli olması ve devamı çok önemli. Sağlanan destekler çok yararlı olacak ancak 2021’de de devam etmesi sektör için büyük önem arz ediyor” dedi.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, konaklama sektöründe KDV’nin yıl sonuna kadar yüzde 1’e indirilmesine ilişkin, “Sağlanan destekler çok yararlı olacak ancak 2021’de de devam etmesi sektör için büyük önem arz ediyor” dedi. Resmi Gazete’de de dün yayımlanan kararla birlikte KDV indirimlerinin uygulandığı sektörlerden birisi de konaklama hizmetleri oldu. Söz konusu işletmelerde KDV oranı 2020 sonuna kadar yüzde 8’den yüzde 1’e düşürüldü.

TÜROB Başkanı Eresin, vergi indirimi kararının memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Corona virüs salgınından en fazla etkilenen sektörün turizm olduğunu dile getiren Eresin, içinde bulundukları sıkıntılı süreci aşabilmenin zaman alacağını anlattı. Sektördeki toparlanmanın başlangıcının 2021 baharını bulacağına işaret eden Eresin, bu nedenle sektöre sağlanan desteklerin devam etmesi gerektiğini vurguladı. Eresin, “Turizmde yapılan satışlar genellikle uzun vadeli olduğu için bu tip desteklerin yansıması diğer sektörlerde olduğu gibi hemen hissedilmiyor. Bu yüzden desteklerin uzun süreli olması ve devamı çok önemli.” diye konuştu.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Copyright © 2018 - Mediterranean Press Group. Haber ve makale içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

    buy Instagram views

    %d blogcu bunu beğendi: